:: دوره 10، شماره 35 - ( تابستان ۱۴۰۱ 1401 ) ::
جلد 10 شماره 35 صفحات 43-36 برگشت به فهرست نسخه ها
استانداردهای فیزیکی و مهارتی سرباز آینده جهت حضور در میدان نبرد
مجمد امینیان فر ، محمد درویشی ، جواد حسینی شکوه ، رامین جمیدی ، سعید سلیمان میگونی
دانشگاه علوم پزشکی اجا
چکیده:   (1437 مشاهده)
مقدمه: با نگاهی به جنگ­های اخیر و مطالعه تاثیر آنها بر استقلال نظامی، اقتصادی و سیاسی کشورها و همچنین پیش­بینی سازماندهی جنگ­های آینده از نظر علم و فناوری می­توان به اهمیت راهبردها، رویکردها، سیاسیت­ها و تدابیر تاکتیکی مناسب در راستای موفقیت در میدان نبرد پی­برد. در میان این تدابیر، برنامه­ریزی برای تعیلم نیروی انسانی و تربیت سربازان آینده جهت حضور در صحنه­های نبرد از اهمیت بسزایی برخوردار است. ما در این مطالعه مروری برآنیم تا استاندارد ها و باید های مهارتی و فیزیکی و روحی سربازان آینده برای حضور در میدان نبرد را فراهم کنیم.
روش کار: در این مطالعه ، جستجوی سیستماتیک در دو دیتابیس اسکوپوس و شبکه دانش (web of science) انجام گرفت تا استاندارد های فیزیکی و مهارتی سربازان آینده با توجه به مطالعات گذشته بررسی شود. پس از بررسی 22 مطالعه معیار های لازم جهت ورود به مطالعه را داشتند.
نتایج: بر مبنای مطالعات که در نتایج همخوانی قایل توجهی داشتند، توجه به ویژگی­های جسمی و روحی، سلاح، تجهیزات و آموزش سربازان آینده جهت حضور در میدان نبرد اموری ضروری به نظر می رسند.
نتیجه گیری: اصول هجده­گانه­ای تحت عنوان اصول نبرد آینده برای دکترین نظامی ایران ارائه شده است تا استاندارد های لازم در جهت تحقق پیروزی در جنگ های آینده محقق شود.
 
شماره‌ی مقاله: 4
واژه‌های کلیدی: جنگ‌های آینده، سربازان آینده، ویژگی‌های جسمی و روحی، سلاح، تجهیزات و آموزش.
متن کامل [PDF 247 kb]   (337 دریافت)    
نوع مطالعه: مروری | موضوع مقاله: عمومى
دریافت: 1398/11/2 | پذیرش: 1399/6/5 | انتشار: 1401/6/29XML   English Abstract   Printبازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.
دوره 10، شماره 35 - ( تابستان ۱۴۰۱ 1401 ) برگشت به فهرست نسخه ها